Какъв успех трябва да имаш, за да учиш магистър в друг ВУЗ?

Център по икономически и управленски науки

Модератор: mod

Какъв успех трябва да имаш, за да учиш магистър в друг ВУЗ?

Мнениеот adjoa » Сряда 01 Окт, 2008 08:51

Това сугурно е тема която вълнува мн от колегите, за това моля пишете ако имате някаква информация относно въпроса : "С какъв успех след бакалавърска степен може да се пробваш в друг ВУЗ и имали изобщо значение на дипломата от степен Бакалавър? "
Аз мисля да не продължавам в този университет по много причини които сигурно не дразнат само мен. Не е редно според мен всеки семестър да се увеличават таксите за убочение, да не говорим за ликвидациите, които станаха колкото 1/3 от заплатите на някой хора/за съжаление/ cry .Според мен щом плащаш трябва да знаеш за какво и по каква причина се вдигат. :aggressive: Аз няма да забравя думите на ректора на унив-та, който когато започвахме 1 курс на въпроса /зададен от мн хора и многокротно/ "Ще се променят ли таксите през следващите години? " , той отговори "НЕ ". Как да вярваш като те от първия ден с ясната представа са ни излъгали толкова мн хора.Да не говорим, че тово късане масово на студенти diablo , за да има повече ликвидации ме изнервя тотално. headbang [b]
Доста пъти ми се е случвало да съм учила и да съм сигурна в това, което съм на писала и да ме късат, а на следващия път да ми се падне същото и да изкарам или 4 или 5.Абсурдно е !!!
Просто нещата са много.
Който иска да си излее мъката да пише.
Дайте и полезна информация по темата моля ви !!![/b]
Аватар
adjoa
Студент

Re: Какъв успех трябва да имаш, за да учиш магистър в друг ВУЗ?

Мнениеот izabo » Сряда 01 Окт, 2008 09:53

Здравей!Тази година съм 1 курс,но доколкото знам ,за да продължиш да учиш за магистър трябва да имаш минимум 4,50,но не съм 100% сигурна.Затова ако искаш отиди в учебният отдел и попитай те ще ти кажат как стоят нещата.Доколкото за цените на семестрите няма как да не се вдигнат,поради много причини.Всичко поскъпва,живота става все по скъп ,затова и те дигат цените нормално е това.Все пак сме в частен университет,дори и държавните вдигат цената на семестъра всяка година ,така че не бива това да те притеснява.Но ако искаш да учиш за магистър можеш да си избереш всеки 1 университет,който поискаш имаш това право.
Желая ти успех в бъдещите ти начинания като магистър! :rolleyes:
izabo
Студент

Мнениеот FurFui » Сряда 01 Окт, 2008 09:58

Зависи къде искаш да отидеш :)

Един вариант
What kind of academic record do I need?
We would expect applicants to have the equivalent of an upper second class honours degree, or a GPA of 3.5 (out of 4.0). However, we look at many other aspects of your application, and if you believe that your academic record fails to do you justice, and is compensated for by other achievements/aspects of your track record, you should make this clear in your application.
London Business School

или пък дург

Чл. 14. (1) Приемът за всички специалности в образователно-ква­ли­фикационна степен "магистър" се извършва чрез полагането на писмен конкурсен изпит - тест.
УНСС

Не знам колко струва второто, но първото е твое за 31 500 лири... без да отбелязваме около 1 350 лири living expenses месечно + още 2 840 допълнително за разни неща като учебници и пътувания :)
Днес една лира е 2.47479 лв :sunny:
Money can't buy happiness. But it can buy marshmallows, which are kinda the same thing.
Аватар
FurFui
Надъхан студент

Мнениеот adjoa » Четвъртък 02 Окт, 2008 12:44

izabo написа:Здравей!Тази година съм 1 курс,но доколкото знам ,за да продължиш да учиш за магистър трябва да имаш минимум 4,50,но не съм 100% сигурна.Затова ако искаш отиди в учебният отдел и попитай те ще ти кажат как стоят нещата.Доколкото за цените на семестрите няма как да не се вдигнат,поради много причини.Всичко поскъпва,живота става все по скъп ,затова и те дигат цените нормално е това.Все пак сме в частен университет,дори и държавните вдигат цената на семестъра всяка година ,така че не бива това да те притеснява.Но ако искаш да учиш за магистър можеш да си избереш всеки 1 университет,който поискаш имаш това право.
Желая ти успех в бъдещите ти начинания като магистър! :rolleyes:

Благодаря за пожеланието !!!
Що се отнася за таксите искам да ти кажа, че на мен ми бише ясно от самото начало ,че ще има промини в цените и това че учим в частен университет им дава пълното право да ни бъркат в джобовите както си поискат без никакво обяснение. Все пак не падам от марс, но и ти ще разбереш за какво говоря през следващите години/ за съжаление/.
Пожелавам ти УСПЕХ !!!
Аватар
adjoa
Студент

Мнениеот adjoa » Четвъртък 02 Окт, 2008 12:50

Благадаря ви за отговорите !!!
Призовавам и всички , които имат подобни оплаквания да пишат , за да обсъдим проблемите хехе :occasion16: :sunny:
Аватар
adjoa
Студент

Мнениеот izabo » Четвъртък 02 Окт, 2008 15:12

Разбирам те напълно,просто се учудих ,че си изненадан.Това е всичко. :smile:
Благодаря ти за пожеланието! :smile:
izabo
Студент

Мнениеот adjoa » Петък 03 Окт, 2008 10:03

Аз несъм мъж , а съм момиче хехе !
Не се обиждам ! Споко !!!
Аватар
adjoa
Студент

Мнениеот rossi_spi » Петък 03 Окт, 2008 11:11

За Академията в Свищов успехът е най-малко 4.00, по документи е приема. Има платено и държавна поръчка. http://www.uni-svishtov.bg/Default.asp? ... r&mdoc=rfo
За ИУ-Варна са подобни изискванията: http://www.ue-varna.bg/bg/index.php?page=13&id=1
Аватар
rossi_spi
Студент

Назад към ЦИУН